ciste

Nedeľa , 27 November 2022
Noc výskumníka 2010 Tlačiť

 

V piatok 24. septembra v bratislavskom obchodnom centre Avion bola už tradičná vedecká show - Noc výskumníka 2010 – projekt EK, zameraný na priblíženie vedy a vedeckých pracovníkov verejnosti.

Slovenská akadémia vied sa doň zapojila v Bratislave, Košiciach, vo Zvolene a Tatranskej Lomnici. Bratislavský Avion patril vedcom už od predpoludňajších hodín, avšak viaceré svoje aktivity SAV realizovala aj na pôde Slovenského národného múzea na Vajanského nábreží v Bratislave.

Vedecká show vyvrcholila v podvečerných hodinách v bratislavskom obchodnom centre AVION. A možno hneď dodať, že sa tešila mimoriadnemu záujmu návštevníkov – dokonca prekonala vlaňajšiu, ktorú sme pokladali za mimoriadne úspešnú. Už od predpoludňajších hodín sa návštevníci mohli v tematických stánkoch pracovísk SAV, univerzít a iných vedecko-výskumných organizácií či priemyselných spoločností oboznamovať s najnovšími zaujímavými poznatkami vedy a výskumu, vyskúšať si atraktívne vedecké experimenty, spoznávať vedeckých pracovníkov s ich prácou aj starosťami... (podrobnejšie na fotografiách v prílohách).

 

Posledná úprava Pondelok, 11 Apríl 2011 15:16