ciste

Štvrtok , 30 Jún 2022
Noc výskumníka 2009 Tlačiť

NOC VÝSKUMNÍKA 2009

Dňa 25.septembra 2009 sa uskutočnilo vedecko-zábavné podujatie " Noc výskumníka 2009 " v 31 európskych štátoch. Slovensko sa zúčastnilo tejto akcie po tretí raz. Pre hlavný program organizátori zvolili priestory nákupného centra Avion v Bratislave, Botanickej záhrady a hvezdárne v Tatranskej Lomnici.

Molekulárno-medicínske centrum Slovenskej akadémie vied sa zúčastnilo tohto podujatia prezentovaním novej éry zdravotnej starostlivosti a projektu " Rozvoj molekulárno-medicínskeho centra SAV " ako unikátneho pracoviska na Slovensku v oblasti modernej medicíny. Vo vedeckom stánku MMC SAV sa počas celého dňa konali prezentácie ústavov zúčastnených v projekte RMMC, s praktickými ukážkami, meraniami, diskusiami, ktoré prilákali veľa zvedavcov so záujmom o túto oblasť výskumu. V predpoludňajších hodinách to boli viac žiaci a študenti základných a stredných škôl, popoludní a vo večerných hodinách maximálne vyťažili svojimi otázkami vedeckých pracovníkov rodiny so svojimi deťmi a dospelí. Verejnosť sa mohla podrobnejšie oboznámiť s projektom RMMC aj z propagačných materiálov, ktoré získali počas prezentácií a tiež z informačného pútača, ktorý bol súčasťou stánku.

Prezentácie MMC SAV boli nasmerované dostať do povedomia širokej verejnosti úlohy a ciele projektu RMMC a na základe odozvy návštevníkov ich môžeme hodnotiť ako dobre pripravené a aktuálne , o čom svedčí aj návšteva redaktora spravodajskej redakcie televízie JOJ v stánku. Rozhovor s MUDr. Richardom Imrichom, PhD., riaditeľom MMC SAV o činnosti, úlohách a cieľoch RMMC, boli odvysielané dňa 25.sept.2009 ako súčasť večerného spravodajstva, čo považujeme za dobrý krok propagácie RMMC v rámci plánovaného pokrytia informovanosti genomických a geografických skupín obyvateľov Slovenska.

 

Posledná úprava Utorok, 25 Január 2011 11:27